Historie obce

Penzion Sykovec, jak už víte, leží v obci Tři Studně. Ta sama o sobě je už zajímavostí. Nachází se uprostřed CHKO Žďárské vrchy a má nejmenší náměstí na světě - Náměstí Evropské Unie. Nedaleko obce se nachází rybník Medlov a rybník Sykovec, nejvýše položený rybník s písčitým dnem na Českomoravské vrchovině. 

Historie vesnice není tak dlouhá. První písemná zmínka je z roku 1645, v které se píše, že obci založili fryšavští hutní dělníci, kterým vrchnost dovolila postavit stavení na louce "U tří studní". Samotný název Tři Studně byl použit až roku 1665. Obec tedy vznikla pozdní horskou kolonizací na novoměstském panství a při něm také již zůstala. V roce 1749 dostala obec svou vlastní pečeť. Ještě v roce 1991 byla součástí sousední vesnice Fryšavy, dnes je však samostatnou obcí.

V minulosti místní krajinu také navštěvoval básník Miroslav Bureš, který zde sepsal poemu Otvírání studánek. Také tento kraj poctil svou návštěvou hudební skladatel Václav Kaprál se svou dcerou Vítězslavou Kaprálovou, známou skladatelkou a dirigentkou. Rekreační domek, který si zde rodina Kaprálových postavila, patří do Nadace Českého hudebního fondu.

Právě po výše zmíněném rybníku se náš penzion jmenuje. Jsme od něj zhruba 100 metrů a také nabízíme pláž, na které je možné se v létě opalovat
a taky si zaplavat v tomto nádherném rybníku. Ten ale vznikl, ještě před založením samotné obce. Odhaduje se, že rybník byl vybudován
v letech 1587 - 1646.

 

Vlajka obce

 

Znak Obce

 

http://www.hotelkamzik.cz