Drobečková navigace

Úvod > Penzion > Kalendář událostí

Kalendář událostí


Předprodej pro akce konané v KD v Novém Městě:
pokladna IC a HM, tel. 566 598 750566 598 751
(Po - So: 8:00 - 12:00, 13:00 - 16:00; Ne: 9:00 - 13:00)

Předprodej pro akce NKZ:
K CLUB, tel. 566 598 740566 598 741
(Po - Čt: 10:30 - 22:00; Pá - So: 10:30 - 24:00; Ne: 10:30 - 18:00)

Předprodej pro akce konané ve Žďáru nad Sázavou:
KD, tel. 566 502 254

Předprodej pro akce konané v Bystřici n. P.:
KD, tel. 566 552 626

Štítky:


srp 10 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kolo pro život - Vysočina Arena Tour České spořitelny

Kdy -- 10. srpen 2019 12:00 - 11. srpen 2019 18:00

Kde -- Nové Město na Moravě - Vysočina Arena

 

Akce-Arena.pngVysočina Arena se po vydařeném Mistrovství světa stala mekou bikerů! Prestižní závod Kolo pro život najde opět zázemí ve špičkovém areálu, sportovní i doprovodný program je rozložený dokonce do dvou dnů.

Trasa A

Letos se pojede i výjimečná trasa A s délkou 85 km!


Trasa B

Závodníci trasy na 55 km odstartují ze stejné startovní čáry Vysočina Areny jako nejrychlejší borci světa při Světovém poháru horských kol! Hlavní trasa zavede bikery na nejatraktivnější místa Českomoravské vrchoviny - do Žďárských Vrchů, chráněné krajinné oblasti považované za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka.

Navštívíte třeba Žákovu horu nebo nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.). Na 50 kilometrech vás čeká spousta technických pasáží, krásných sjezdů v singletracích a nádherných výhledů do jedinečné krajiny. Zvlněný profil trasy vás bude neustále držet ve vyšších tepech a doopravdy vydechnout si budeme moci až v závěrečném sjezdu Medlovským údolím zpět do cíle v novoměstské Areně.
 

Trasa C

Stejně jako trasa B i její zkrácená varianta s 33 kilometry vede po startu směrem na Vlachovice, Tři Studně a dále do srdce Žďárských vrchů. Vynechává pouze smyčku kolem Žákovy hory a Devíti skal, jinak nabízí srovnatelné zážitky jako hlavní trasa B. Profil trasy „nahoru – dolu“ vás bude neustále držet ve vyšších tepech. Odměnou pak bude závěrečný sjezdu Medlovským údolím do cíle a potlesk fanoušků na tribuně.
 

Active Tour segment

Letošní novinkou je Active Tour segment, který bude na každém závodě označovat nejkrásnější místo trati. Až spatříte bannery Active Tour, zkuste aspoň na vteřinu zvolnit a vychutnat si výhledy kolem sebe, budou stát za to!

Vysočina nabídne závodníkům tras B a C opravdu nevšední zážitek v okolí Fryšavy pod Žákovou horou. Minete fryšavské hájenky, které patří k jedněm z nejstarších samot CHKO Žďárské vrchy a jsou snad právě proto opředeny mnoha tajemstvími, která se zde udála zejména během a na sklonku 2. světové války...

Vybraný úsek je zvolen klesáním po singltreku z Křivého javoru a následným stoupáním po žluté turistické značce, která vede po obvodu lučiny na samotném fryšavském hřebenu. Z vrcholu stoupání se vám naskytne jedinečný výhled na obec Fryšava, poklidnou hladinu Medlovského rybníku nebo nejvýše položenou obec Vysočiny, Studnici s hezkou kapličkou, hasičskou zbrojnicí z roku 1801 památnou 30 m vysokou a 300 let starou lípou.

 


čen 01

Novoměstské Slunohraní 2019 - Pacora Trio

Koncert.png
Kdy 1. červenec 2019 20:00 - 22:00 
První koncert Novoměstského Slunohraní na nádvoří Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Pacora trio je zdrojem jedinečné hudby, která přesahuje hranice jazzu a world music.
Pacora Trio je projektem fenomenálního slovenského houslisty Stana Palúcha. Trio vytvořil společně s moldavským cimbálovým virtuosem Marcelem Comendantem a slovenským jazzovým kontrabasistou Robertem Raganem. Pacora trio je zdrojem jedinečné hudby, kterou lze jen stěží zařadit do nějaké škatulky a přesahuje hranice jazzu a world music. Během koncertu bude možné ochutnat i víno z Vinařství Bukovský.

dub 03 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Natáčecí ateliér – Ať žijí duchové v Pelhřimově

At-ziji_duchove.jpgKdo by neznal "Jouzu" z filmu "Ať žijí duchové" nebo třeba "Cibulku a šest medvědů". Ano řeč je o Lubomírovi Lipském, který společně s bratrem Oldřichem Lipským, jsou nejznámějšími rodáky města rekordů - Pelhřimova.
Zde byly do stávajícího MÚZYa, které přibližuje slavný pelhřimovský umělecký rod, nainstalovány nové exponáty – kromě jiného například listina o udělení titulu zasloužilý umělec Lubomíru Lipskému. Možná největším lákadlem ale je Natáčecí ateliér – Ať žijí duchové, který byl nově otevřen v poslední dosud nepřístupné části.

Na jedné straně této místnosti je v životní velikosti filmový štáb Oldřicha Lipského, druhé straně vévodí fotografie hradu Krakovec, kde se uvedený film natáčel. Kromě toho se tu nachází spousta rekvizit, které si mohou zájemci uspořádat podle svých představ. Mají tak možnost se stát součástí filmu a pořídit si na památku fotografie, které budou následně ke stažení

kvě 13
dub 30

Čarodějnice

Hodina: 18:00

Místo konání: Nové Město na Moravě

Poznámka: Sraz na Vratislavově náměstí, průvod na Tři kříže.


dub 10

Kamelot a Laďa Kerndl

Hodina: 19:00

Místo konání: Žďár nad Sázavou - Městské divadlo

Poznámka: Koncert. Vstupné 250 Kč.


dub 08

Bleší trh

Hodina: 8:00

Místo konání: Nové Město na Moravě - kulturní dům


dub 08

Citron - Souboj rebelů (Tanja, Axxis)

Hodina: 19:00

Místo konání: Žďár nad Sázavou - Dům kultury

Poznámka: Koncert. Vstupné 399 Kč.


dub 08

Trhák

Hodina: 14:00, 18:00

Místo konání: Nové Město na Moravě - kulturní dům

Poznámka: Ochotníci z Novoměstska. Vstupné 80 Kč.


dub 07

Trhák

Hodina: 18:00

Místo konání: Nové Město na Moravě - kulturní dům

Poznámka: Ochotníci z Novoměstska. Vstupné 80 Kč.