Drobečková navigace

Úvod > Sport > Singletracky

Singletracky v srdci Vysočiny

Co je to singletrack?

 Singletrack v Cyklo aréně VysočinaSingle track nebo singletrack je úzká jednostopá stezka pro horská kola. Ta se křižuje s dvojstopými lesními cestami určenými převážně pro čtyřkolová terénní vozidla využívaná pro průmyslové účely v leze. Singletracky mají převážně hladký povrch a vlnitý profil, objeví se ale i technicky náročné úseky s kamenitými pasážemi nebo kořenité úseky. Nezřídkakdy se na singletracku mohou vyskytnout také různé překážky, které cyklisty donutí ke změně směru a střídání tempa. Na singletracku narazíte i na ostré zatáčky, rychlé sjezdové úseky, terénní vlny, kde můžete s kolem nadskočit… zkrátka vše, co jízdu v terénu dělá zábavnou a hravou.

Zcela jistě při jízdě na kole po singletracku ucítíte jak se vám zvedá adrenalin a to zejména těm kteří vyzkoušejí dravější jízdu na úzké cestě v lese mezi stromy.

Singletrack je posazen do krásné přírody a to převážně v lese, kde je nádherné ticho a klid na vychutnání jízdy samotné.   

K jízdě na singletracku doporučujeme horská kola (pevná, celoodpružená). Některé úseky jsou sjízdné i na dětských kolech nebo krosových kolech. Vybrané úseky mohou požitek z jízdy poskytnout i vyznavačům BMX.

Mapa singletracků v Cyklo Aréně Vysočina

Novoměstské stezky pro horská kola navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Autory projektu jsou členové organizačního výboru Světového poháru horských kol Lukáš Vlach a Jan Skřička, kteří stezky koncipovali tak, aby prožitky ze závodního pojetí horské cyklistiky přinesly, co nejširší skupině cyklistů… Podle úrovně trénovanosti a technických schopností si ze stezek v Novém Městě na Moravě vybere každý. Najdete zde technicky nenáročné, zábavné a bezpečné stezky pro děti, přírodní stezky pro handicapované cyklisty sjízdné na kolečkovém křesle nebo handbiku, ale současně i skutečně náročné traily pro zkušené bikery, které svojí obtížností vycházejí z aktuálních trendů stavby tratí ve Světovém poháru horských kol.

Náročnost stezek singletracku je rozdělena v pěti stupních obtížnosti:
Černá (pro zkušené bikery s extrémními pasážemi)
Červená a oranžová (pro zkušené bikery)
Modrá (pro začínající bikery)
Zelená (stezka vhodná i pro handicapované cyklisty, sjízdná na vozíčku nebo handbiku)
Fialová (stezka pro nejmenší cyklisty a cyklistky)

Cyklo Aréna Vysočina v současné době nabízí stezky o celkové délce přes 30 kilometrů.